Film

U podstaw wspaniała, dogłębnie poruszająca lekcja wrażliwości i manifest triumfu ideału duszy nad krępującą fizycznością śmiertelności. Recenzja "Wieloryba".
Gwiazdorska obsada w ekranizacji popularnej amerykańskiej powieści – czy to gwarant sukcesu? Recenzja "Do ostatniej kości".
Połączenie thrillera psychologicznego i body horroru; historia o traumie, manipulacji, paranoi i ucieczce przed przeszłością. Recenzja "Resurrection".
Charlotte Wells stawia w swoim debiucie na eksplorację wspomnień – zamglonych, pełnych melancholii, piękna i nadziei. Recenzja "Aftersun".
"Memoria" zatrzymała dla mnie czas na dwie godziny. I choć dała mi dużo, to czuję, że w tamtej sali zostawiłem pewną część siebie, część, której już nigdy nie odzyskam.
Pod koniec marca rodzina Bruce’a Willisa poinformowała, że aktor wycofuje się ze świata filmu. Powodem jest afazja, przez która zaczął mieć problemy z mową. Wiadomość ta zasmuciła nie tylko fanów Szklanej pułapki, bo choć ostatnie lata jego kariery nie należały do udanych (organizatorzy Złotych Malin utworzyli dla Bruce’a Willisa osobną kategorię, z czego taktownie się wycofali po ujawnieniu informacji o jego stanu zdrowia), to odpowiada on za istotną część amerykańskiego kina. Poniżej prezentujemy subiektywny przegląd najlepszych ról największego twardziela Hollywood (spoiler: nie we wszystkich jest taki twardy).