Muzyka

Surowa Kara za Grzechy to szerzej zapomniany projekt współtwórców Afrokolektywu z pierwszej dekady XXI w. Szkoda, że zapomniany, ponieważ ich jedyny album, "1984+" pozostał w dużej mierze aktualny.
Premierowy koncert w Polsce zespołu Black Country, New Road wyprzedał się na kilka miesięcy przed wydarzeniem. Jak bardzo za mały był klub Niebo, w którym miał miejsce, pozostanie zagadką przynajmniej do następnego występu Brytyjczyków w naszym kraju. Czy jednak warto było znaleźć się w zaszczytnym gronie tych, którzy się na nim znaleźli?
Coraz łatwiejszy dostęp do sprzętu muzycznego oraz wiedzy, jak go obsługiwać, sprawia, że wielu młodych artystów dzieli się ze światem swoją twórczością na własną rękę. Niektórym udaje się trafić z nią do szerszego grona – jak miało to miejsce w przypadku dwóch Argentynek.
Nowa kadencja Sejmu rozpocznie się już w połowie listopada, a wyborcy dalej nie mogą być pewni, kto i kiedy zostanie powołany do rządu. Co tak naprawdę znaczyły ostatnie wybory i jaka polityka nas czeka?
Od niepozornego, nagranego w Szwecji singla, do triumfalnego celebrowania swoich największych hitów na trasie po całej Europie. Dwadzieścia lat kończy jeden z zespołów definiujących brzmienie rocka w XXI w.
Królowa popu jest tylko jedna.