Muzyka

Recenzja albumu SKIN Ho99o9 wydanego przez DTA Records. 
Recenzja albumu Motomami Rosalíi wydanego przez Columbia Records. 
Charakterystyczne flow, brudne syntezatory i odważna cielesność. Do tego teksty, które pulsują gdzieś pod powierzchnią świadomości, zbliżając się do strumienia zmysłowości. Ramona Rey pozostaje jedną z najciekawszych polskich artystek zaczynających swoją karierę w pierwszej dekadzie XXI wieku.
Tematyka wojenna otacza nas z każdej strony, w każdym aspekcie życia. Nic więc dziwnego, że mamy z nią do czynienia również w tej muzycznej sferze, że tam też znajduje ona swoje uzewnętrznienie. W jaki sposób można dzięki sztuce pomagać w tak trudnej, a wręcz tragicznej dla milionów osób sytuacji?
Dla polskich fanów muzyki indie od wielu lat oczywistością pozostaje fakt, że polski fanclub Florence and the Machine jest jednym z najprężniej działających fandomów w kraju. W tym roku, po dłuższej przerwie, 35-letnia Brytyjka z zespołem powracają z nowym albumem – jak zawsze w wielkim stylu.
Przeglądając listę wykonawców uwzględnionych w 1221. notowaniu rankingu OLiS najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, zobaczymy tam raczej mało zaskakujące nazwiska, takie jak Ed Sheeran czy Dawid Podsiadło. Pewnego rodzaju szoku możemy jednak doznać, patrząc na pierwszą pozycję tego zestawienia. Skąd się wziął oraz co dzieje się dzisiaj z zespołem Batushka, który tamtego gorącego lipcowego tygodnia 2019 r. pogodził te wszystkie tuzy muzyki popowej?