Uczelnia

Proszę Państwa, podstawą oceny będzie test jednokrotnego wyboru w sesji, bez punktów ujemnych, wszystkie prezentacje będą państwu udostępniane – bardzo często słyszany frazes. Chociaż sam niegroźny w większym świetle jest całością katastrofy polskiej oświaty.
Najnowsze informacje z SGH
Odkąd tylko rozpoczęła się pandemia, dziesiątki, a pewnie nawet setki studentów, pod kierownictwem dr Anny Kozłowskiej, pracowało nad enigmatycznie brzmiącym projektem G. Hofstede oczami studentów SGH: W jakiej kulturze żyjemy? Co się kryje za tą nazwą?
Cześć, miło nam cię poznać. Zaraz przystąpimy do rozmowy, ale przedtem przedstaw nam się proszę i opowiedz coś o sobie. Tak mniej więcej zaczyna się większość rozmów rekrutacyjnych, zarówno tych o pracę, jak i tych na studiach. I choć dla studentów SGH rozmowa rekrutacyjna do organizacji nie jest niczym nowym, warto zastanowić się nad tym, dlaczego rekrutacje do organizacji wyglądają tak, a nie inaczej i jaki może mieć to wpływ na studentów.
W Polsce widzimy bardzo wiele inicjatyw dobroczynnych. Wymienić można Caritas, WOŚP, Szlachetną Paczkę oraz wiele innych. Zapewne lista wszystkich organizacji (fundacji, stowarzyszeń), która prowadzą akcje mające na celu pomoc innym miałaby kilka (a może i kilkanaście) stron. Jak przy tym wszystkim wygląda Szkoła Główna Handlowa? Czy na pierwszej biznesowej uczelni w kraju jest miejsce na dobroczynność?