Warszawa

Jak to się stało, że zwykle lampy znad Morza Czarnego pokonały Śląsk, Morze i Stolicę, po drodze zdążyły jeszcze zadowolić towarzysza Bieruta, a w dodatku świecą nam po dziś dzień? To dopiero mała wielka architektura!
Cancel culture kolejny raz w natarciu. Tym razem nie chodzi o celebrytów czy influencerów, a o jeden z najtrwalszych środków przekazu – architekturę.
Najbardziej niedocenione osiedle lewej części Warszawy.
Gentryfikacja Pragi podzieliła jej mieszkańców. Jedni chcieliby myśleć, że wstają już z kolan, inni - że nie wolno odwracać wzroku od problemów dzielnicy. W sporze towarzyszą im wybawcy-inwestorzy. Tylko czy Praga potrzebuje wybawienia?
Bez wątpienia tegoroczne święta będą magiczne. Na pewno nie zabraknie rozświetlonego Krakowskiego Przedmieścia czy wzmożonego ruchu na warszawskich targowiskach. Czego nie doświadczymy? Czy możemy coś zrobić, by załatać pustkę, z którą przyjdzie się nam zmierzyć? Nie pierwszy raz historia nas uczy, jak postępować w czasach największej potrzeby. Trzeba tylko umieć czytać ukryte na jej kartach wskazówki.
Mieszkasz tam? W wiadomościach zawsze o Szmulkach mówią tak jakby tam pod każdą Żabką stacjonował pluton obdartych bezdomnych, którzy jedyne o czym marzą to wypicie kolejnego Stronga i wkręcenie przypadkowemu przechodniowi śrubokrętu w żebra No właśnie o tym chcę napisać, że wcale tak nie jest xd